재정적 후원자

Rpg, real rpg, korean rp, krp, roleplay, k-pop

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

A constalation of tears falls on your Lashes

In jos 
AutorMesaj
Baek Seung Kim

Data de înscriere : 26/03/2014

MesajSubiect: A constalation of tears falls on your Lashes   Vin Mar 28, 2014 10:56 am

Cu un creion asezat dupa ureche si unul intre degete.Tanarul cu o expresie mult prea pierduta in concentrarea ce o dadea asupra unei foi alb imaculat,se chinuia a-ncepe schita care de cateva zile bune il tortura.Stia exact cum vroia sa arate,insa acum fata in fata cu materialele a ramas in pana,mai putin si il lovea nebuneala,probabil ca avea sa ajunga sa-si puna mainile in cap si sa tipe de nervi.
Nu putea sa-nteleaga de ce naiba ii lua atat de mult sa puna creionul ala blestemat pe foaie si sa-i dea drumul.Nedumerit,insusi el se-ntreba daca e posibil ca sa fi ramas in pana,ideea de mult si-a pierdut esenta in alte adaousuri aduse de gandirea lui pe parcus.Era clar,nici astazi nu avea sa termine aceea schita caci uita cum vroia sa fie,o avuse construita in detali iar acum s-a transformat intr-un nimic.
Acum,enervat la culme ca pierdu cateva ore bune cu capul in soare si degeaba,acesta isi incruciseaza bratele la piept,cateva strambaturi mai tragea si in tacere doar suferea.Ochii cu o plictiseala care nu avea nevoie de semne pentru atentionare priveau cand in stanga cand in dreapta.Observa siluetele care erau prezente,difereau una de la alta,prea multe chipuri ii se afisau in fata ochilor,era aglomeratie,defapt nici nu ar trebui sa se mire,era ora cand lumea scapa de infernalul loc de munca si veneau aici ca sa traga o gura de aer curat.Corpul si-l lasa pe spatarul banci iar capul indreptat sper cer,se minuna la intinderea de culoare albastra,astazi se pare ca vremea era linistita,oarecum pana si el reusi sa se calmeze.
Pierdut in visare dintr-o data simte cum capul ii este atacat de o minge,durerea in cateva clipe apare iar nervi pe loc sar la comandata.Iritat se ridica de pe banca,in buzunare mainle le adanceste,incepand a cauta ca un disperata ceva,intr-un final Evrica printe buze ii se strecoara.Gasi-se ceea ce cauta,era un ac,nu prea stia exact de ce-l avea dar in momentul de fara era constient pentru ce-l va utiliza.Fara mila infige acel mic obiect ascutit in minge,satisfacut ca forma rotunda incepea sa se piarda afisa doar un zambet larg,insa fericirea nu dura prea mult cand  un cor de plansete a-nceput sa-i sune printre urechi.Cu o expresie talamba se intoarce pentru a da fata cu cativa copii,exact ce ii lipsea,acum trebuia sa gaseasca o scuza si o noua minge.Pe gura nici un sunet nu indraznea sa iasa,doar statea mut si privea gandindu-se Oare ce Dumnezeu a fost in mintea pe care nu o folosit-o de a reactionat asa.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Park Min Jun

Data de înscriere : 27/03/2014
Localizare : Over the rainbow<3

MesajSubiect: Re: A constalation of tears falls on your Lashes   Sam Apr 12, 2014 11:44 am

Cu gandul in alta parte,asa erau in aceasta parte a zilei. Capul era plin de replici care imi zburau iar imaginatia incerca sa le creeze o scena mai perfecta decat cea in care jucam deja, de parca mai conta si chestia asta. Capul in alta parte era iar pasii pur si simplu ma ghidau spre casa mea. Se pare ca picioarele mele chiar au invatat singure sa mearga fara a mai gandii dar oricum stiam ca riscul de a ma lovii o masina in aceste momente era mult prea mare.
Nu stiam ce sa mai fac, ma saturasem de prea multe repetitii si pur si simplu doream sa evadez de acolo. Poate ca ar trebui sa incep de acum, incercand sa fiu mai atenta la drum in prima parte iar dupa incercand sa ma gandesc la ceva mai frumos gen o iesire cu prietenii. Da...pacat ca toti era ocupati dar nu mai conta asta acum. Fara sa vreau, trecand pe langa un parc am auzit niste tipete de copii. Ce naiba se intampla? Era chiar parcul din fata casei mele si eram mirata de multitudinea de plansete si de tipete care exista intr-un loc pe care mi-l imaginam pacifist si calm. Fara sa mai stau pe ganduri si curioasa din fire m-am dus imediat acolo, cand ce sa vad? Niste copii care plangeau in fata unei mingi sparte iar in spate ei cine putea fii faptasul? Chiar vechiul meu prieten Seung. Ce naiba i-o mai fii venit si de data asta? Nu am mai vrut sa ma duc la el de data asta asa ca am intrat in curte iar dupa m-am dus la mica mea baraca plina de nebunii. Cautand acolo am gasit o minge iar dupa fara sa mai stau pe ganduri m-am dus in parc si le-am dat copiilor mingea.
- Uite asta e pentru voi, nu mai plangeti dragutilor acum fuguta la joaca si mult noroc!, spun eu chicotind usor in timp ce il ciufuleam pe cel mai mic dintre ei
Copii incepura sa multumeasca si au fugit imediat la joaca iar eu m-am intors si m-am uitat urat la baiat tragandu-l de mana spre casa.
- Ce naiba e in capul tau numai tu stii. Treci in curte la mine si lasa parcul unde faci prostii, spun eu oftand usor.
Ce mai, deja ma obisnuisem. Nici nu stiu de ce ma mai pun la mintea lui de data asta. Doar ma bucur ca am rezolvat problema cu copii care tot tipau.

A constalation of tears falls on your Lashes
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
재정적 후원자 :: {★} Oraș. :: {Parc.}-
Mergi direct la: